Džó Hisaiši (*6. prosince 1950, Nagano) je známý japonský hudební skladatel a režisér. Od roku 1981 produkoval přes sto soundtracků a sólových alb. Vytvořil si vlastní hudební styl. Hisaiši  zkoumá a spojuje různé žánry, včetně minimalismu a experimentální elektronické hudby, evropské klasické a japonské klasické hudby. Byl studentem známého anime skladatele Takeo Watanabeho.

Proslavil se zejména hudbou k filmům animátora Hajao Mijazakiho, včetně soundtracků k filmům Naušika z Větrného údolí (1983), Princezna Mononoke (1997) nebo Cesta do fantazie (2002). Spolupracoval také s filmařem Takeši Kitano, známé jsou zejména soundtracky k filmům Dolls (2002), Hana-Bi (1997) nebo Sonatine (1993). A stejně tak je autorem hudby k videoherní sérii Ni no Kuni. Méně známé jsou jeho jiné hudební role – působí také jako sazeč, hudební aranžér a dirigent.

Hisaiši – vlastním jménem Mamoru Fujisawa – si zvolil svůj umělecký pseudonym podle amerického hudebníka a producenta Quincy Jonese. „Quincy“, v japonštině vyslovované „Kuiši“, je blízko japonské výslovnosti znaků kandži pro „Hisaiši“ a „Joe“ vzniklo zkrácením příjmení „Jones“.