Sopranistka Karolína Žmolíková bude sólistkou koncertu Legends: Ridley Scott (v neděli 3.2. ve Foru Karlín). Ujme se partu v úchvatné skladbě Vide cor meum od skladatele Patricka Cassidyho, který ji napsal pro film Hannibal. Karolína svým hlasem doprovodí také dalšího sólistu večera Deneze Prigenta, a to v písni Gorton A Raz z válečného dramatu Černý jestřáb sestřelen.

Karolína Žmolíková se narodila v Praze. Začínala v Dětské opeře Praha, se kterou pravidelně vystupovala na různých metropolitních scénách a účinkovala také na světové výstavě EXPO v japonském Aiči (2005), dále ve Vídni, v Drážďanech i v Opera Bastille v Paříži.

Ztvárnila hlavní role v představeních Malý Mozart, Kominíček B. Brittena, Brundibár H. Krásy a v dalších. V roce 2005 byla přijata ke studiu na Pražské konzervatoři, kde byla její profesorkou MgA. Jiřina Přívratská a kde absolvovala v roce 2011. Nyní studuje v 1. navazujícím ročníku hudební fakulty JAMU u doc. Zdeňka Šmukaře. V Brně se už představila například v titulní roli Mozartovy první opery Bastien a Bastienka, jako Ludmila v inscenaci Prodané nevěsty od Bedřicha Smetany nebo jako Dona Anna v Mozartově Donu Giovannim. Získala také titulní roli v opeře Mirandolina Bohuslava Martinů.

Je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů a v roce 2013 získala třetí cenu v Duškově pěvecké soutěži. Vloni v srpnu se aktivně zúčastnila pěveckých kurzů operní pěvkyně Dagmar Peckové a byla vybrána, aby zazpívala na koncertě v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Praze. Karolína velmi často koncertuje s repertoárem složeným z děl Pegolesiho, Cacciniho, Händela, Mozarta, Pucciniho, Masseneta, Strausse, Dvořáka, Smetany, Bohuslava Martinů, ale i George Gershwina anebo Fredericka Loeweho.