Je sólistou charitativního galakoncertu Remember Them v pondělí 4.2. v Paláci Žofín. Za doprovodu Filharmonie Hradec Králové zahraje klavírní koncert Ruin & Memory od oscarového skladatele Howarda Shorea, autorea Pána prstenů.

Ukrajinská klavíristka Valentina Lisitsa představuje pozoruhodný fenomén klasické hudby počátku 21. století: na výsluní nejvýznamnějších světových pódií se dostala díky videu, které roku 2007 umístila bez jakékoli další propagace na kanál YouTube. Zástup jejích příznivců začal s přibývajícími dalšími nahrávkami narůstat závratnou rychlostí a klavíristka brzy získala exkluzivní smlouvu s prestižním vydavatelstvím Decca, u nějž dosud vydala čtrnáct CD. Za její hlavní doménu je považována hudba Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina.

Na klavír hraje od svých tří let a jen o rok později už poprvé vystoupila na veřejnosti se sólovým recitálem. Jako studentka vážně uvažovala o opuštění klavírní dráhy – její druhou největší vášní jsou šachy – avšak u hudby nakonec zůstala. V současné době žije v Paříži a koncertuje mj. v newyorské Carnegie Hall, ve Zlatém sále vídeňského Musikvereinu a londýnské Royal Albert Hall. Valentinu exkluzivně zastupuje Natalja Slobodyreva z agentury IMG Artists.