Vydejte se s námi 8. září 2019 do Bradavic! Tým festivalu Film Music Prague připravuje na začátek nového školního roku velký koncert hudby z filmové série o čarodějnickém učni Harry Potterovi. S Filharmonií Hradec Králové pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho se vypravíme hledat Kámen mudrcůTajemnou komnatu. Chystáme se také pátrat po Vězni z Azkabanu. Pokud toužíte být účastníkem Turnaje tří kouzelníků, tak budete moct vhodit své jméno do Ohnivého poháru. Ti nejodvážnější se pak můžou stát členy Fénixova řádu, pokud zvládnou přítomnost Prince dvojí krve. Ve velkém finále pak shromáždíme všechny Relikvie smrti.

Hudba Harry Potter filmů okouzlila miliony fanoušků po celém světě. Pro první tři díly složil soundtrack oscarový John Williams, který hudebně definoval všechny hlavní postavy včetně sovice Hedviky. Williamse ve čtvrtém filmu vystřídal skotský skladatel Patrick Doyle. Ten přinesl skvělá hudební témata, například Harry in Winter nebo The Quidditch World Cup. S příchodem nového režiséra Davida Yatese se k populární fantasy sáze dostal jeho dlouholetý přítel Nicholas Hooper, který má na svědomí nádherné skladby jako Fireworks nebo Dumbledore’s Farewell. Finále, rozděleného na dvě části, se ujal francouzský skladatel, držitel dvou Oscarů Alexandre Desplat. Ze všech skladeb musíme zmínit alespoň Lily’s Theme nebo Statues.

Při koncertu Harry Potter a jeho hudební svět zazní ukázky prakticky ze všech kapitol. Nenechte si ujít jedinečný zážitek. Vstupenky jsou už v prodeji zde.