Praha – 23. listopadu. 2016  | Mezinárodní festival Film Music Prague nabídne v dubnu příštího roku galakoncerty filmové hudby za účasti hollywoodských skladatelů. Prvním potvrzeným hostem je skotský umělec Craig Armstrong. Program festivalu začne 20. dubna a skončí 23. dubna 2017. Koncerty doplní panelové diskuze, masterclass, soutěže a výstava.

Držitel cen Grammy a Zlatý globus Craig Armstrong uvede v rámci koncertu s názvem
A STORY OF LOVE (v pátek 21. dubna) své největší hity, jako jsou Moulin Rouge!, Romeo a Julie, Velký Getsby nebo Láska nebeská. Koncert se uskuteční v Paláci Žofín.

Craig Armstrong často spolupracuje s režiséry Bazem Luhrmannem (Moulin Rouge!) a Oliverem Stonem (Snowden). Hollywood otevřel Armstrongovi dveře také k mnoha slavným umělcům, jako jsou Madonna, U2, Luciano Pavarotti nebo Massive Attack. S nimi spolupracoval na nejrůznějších hudebních projektech. „Craig Armstrong má svůj originální styl, který poznáte na první poslech. O jeho účast jsme se pokoušeli už řadu let. Jsem rád, že to tentokrát vyšlo,“ říká umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev.

Festival Film Music Prague dále připravuje multimediální koncertní show ALIEN: SYMPHONY (v sobotu 22. dubna), která zkombinuje hudbu ze všech filmů populární ságy o vetřelcích se speciálními efekty a scénickým osvětlením. „Ve světové koncertní premiéře zazní v Paláci Žofín suita z filmu Prometheus skladatele Harryho Gregsona-Williamse, který s festivalem dlouhodobě spolupracuje,“ dodal Bojčev.

Festival Film Music Prague 2017 pořádají společnost CineConcert a agentura BowTie. Podrobnosti o akci na webu www.filmmusicprague.com.