STARS OF HOLLYWOOD: JOHN POWELL

Hollywoodský skladatel John Powell, nominovaný na Oscara, uvede v Praze svůj první koncert! Diváky zavede do světa filmu, konkrétně hudbou ze všech dílů animované série JAK VYCVIČIT DRAKA, komiksového spektáklu X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR, fantasy SOLO: STAR WARS STORY nebo z populárního thrilleru AGENT BEZ MINULOSTI. Čeká vás světová koncertní premiéra suity z JAK VYCVIČIT DRAKA 3 nebo akční pecka MR. & MRS. SMITH. John Powell je jedním z nejlepších skladatelů filmové hudby na světě. Za soundtrack k filmu Jak vycvičit draka získal nominaci na Oscara. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

1. února 2019, 19:00
Dvořákova síň, Rudolfinum
KYLE DIXON & MICHAEL STEIN perform STRANGER THINGS

Festival Film Music Prague 2019 uvádí koncert hudby z oblíbeného seriálu stanice Netflix - STRANGER THINGS. Skladatelé a muzikanti Kyle Dixon & Michael Stein (z kapely S U R V I V E) se postaví za synťáky, aby vás provedli svojí tvorbou pro tento seriál. Tohle bude nezapomenutelný večer. Na Kylea s Michaelem naváže koncertní afterparty s mistrem hry na syntezátory - Kebu. Přidejte se! Změna programu vyhrazena.

2. února 2019, 20:00
Forum Karlín
KEBU: THE MASTER OF SYNTHS

Sobotní program festivalu Film Music Prague 2019 nabídne dva velké projekty za cenu jedné vstupenky! Na Kylea Dixona a Michaela Steina s projektem The Music of Stranger Things naváže Kebu - finský mistr ve hře na syntezátory. Kebu je autorem mnoha cover verzí a remixů známých písní a tracků od producentů, jako jsou Giorgio Moroder nebo Vangelis. Produkuje i vlastní hudbu. Kebu je umělcem, který mistrně ovládá analogové syntezátory. Jeho živá produkce je strhující nejen na poslech, ale i na pohled. Za svoji práci získal řadu prestižních ocenění. Bodoval třeba v anketě  Schallwelle Music Awards, ve které získal titul "Best Artist".

2. února 2019, 21:30
Forum Karlín
LEGENDS: RIDLEY SCOTT

Festival Film Music Prague 2019 uvádí první koncert série s názvem "LEGENDS". Půjde o koncertní poctu slavnému režisérovi jménem Ridley Scott. Diváky čeká hudební výprava všemi jeho skvělými filmy, jako jsou horor VETŘELEC (Jerry Goldsmith), velkolepá historická dramata GLADIÁTOR (Hans Zimmer & Lisa Gerrard), KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ (Harry Gregson-Williams), 1492: DOBYTÍ RÁJE (Vangelis) nebo kultovní science fiction snímek BLADE RUNNER (Vangelis), komorní scifi MARŤAN (Harry Gregson-Williams) či nedoceněné fantasy LEGENDA (Jerry Goldsmith). Potvrzeným hostem koncertu je častý spolupracovník Ridleyho Scotta - skladatel Harry Gregson-Williams, který uvede světovou premiéru suity z filmu EXODUS: BOHOVÉ A KRÁLOVÉ. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

3. února 2019, 19:00
Forum Karlín
REMEMBER THEM (pro UNICEF ČR)

Festival Film Music Prague uvádí benefiční koncert na podporu UNICEF Česká republika. Mnozí hollywoodští skladatelé věnují čas také klasické koncertní hudbě. John Powell, nominovaný na Oscara za film Jak vycvičit draka, uvede v Praze své monumentální oratorium A PRUSSIAN REQUIEM. Sólových partů se ujmou nastupující hvězdy operní scény Petr Nekoranec (tenor) a Boris Prýgl (baryton). V evropské premiéře uslyšíte klavírní koncert RUIN & MEMORY od oscarového skladatele Howarda Shorea, autora hudby k trilogii Pán prstenů. Sólistkou bude světoznámá ukrajinská klavíristka Valentina Lisitsa. Je nám ctí uvést evropskou premiéru skladby SONG FOR WORLD PEACE od několikanásobného držitele Oscara - Johna Williamse. Festival podpoří vzdělávací programy UNICEF ČR. Na vzdělání dětí nesmíme zapomínat! Změna programu a účinkujících vyhrazena.

4. února 2019, 19:00
Palác Žofín
MATRIX LIVE – Film in Concert

boha.agency cz uvádí MATRIX LIVE - Film in Concert. K 20. výročí od premiéry chystáme projekci tohoto ikonického science fiction filmu ve 4K rozlišení s doprovodem velkého symfonického orchestru a sboru. Diriguje samotný autor hudby, skladatel DON DAVIS. Nenechte si ujít českou premiéru! Matrix Live není pouhou projekcí filmu, je to neskutečný hudební zážitek. Na jednom pódiu vystoupí 90 profesionálních hudebníků v orchestru a 50 zpěváků ve sboru pod taktovkou opravdového mistra ve svém oboru.

11. března 2019, 19:00
Kongresové centrum Praha
JOE HISAISHI SYMPHONIC CONCERT

MUSIC FROM THE STUDIO GHIBLI FILMS OF HAYAO MIYAZAKI (odpolední koncert) oslavuje partnerství skladatele Joe Hisaišiho a tvůrce filmů Hajao Mijazakiho (držitele Oscara za Nejlepší animovaný film roku 2002 - Cesta do fantazie). Jako dlouholetí přátelé a spolupracovníci Hisaiši a Mijazaki společně tvořili přes 30 let, podíleli se na devíti filmech pro studio Ghibli. V připravovaném koncertu Joe Hisaiši oslavuje hudbu z filmů jako Princezna Mononoke, Můj soused Totoro a oscarového snímku Cesta do fantazie. Oblíbené melodie v podání velkého orchestru a sboru diriguje samotný Joe Hisaiši. Hudbu doplňují montáže z Mijazakiho filmů. Změna programu vyhrazena.

5. května 2019, 15:00
Kongresové centrum Praha
JOE HISAISHI SYMPHONIC CONCERT

MUSIC FROM THE STUDIO GHIBLI FILMS OF HAYAO MIYAZAKI oslavuje partnerství skladatele Joe Hisaišiho a oblíbeného tvůrce filmů Hajao Mijazakiho (držitele Oscara v kategorii Nejlepší animovaný film roku 2002 - Cesta do fantazie). Jako dlouholetí přátelé a spolupracovníci Hisaiši a Mijazaki společně tvořili přes 30 let, podíleli se na devíti filmech pro studio Ghibli. V připravovaném koncertu Joe Hisaiši oslavuje hudbu z filmů jako Princezna Mononoke, Můj soused Totoro a oscarového snímku Cesta do fantazie. Oblíbené melodie v podání velkého orchestru a sboru diriguje samotný Joe Hisaiši. Hudbu doplňují montáže z Mijazakiho filmů. Změna programu vyhrazena.

5. května 2019, 20:00
Kongresové centrum Praha
1. února 2019
Pátek 19:00
STARS OF HOLLYWOOD: JOHN POWELL
Dvořákova síň, Rudolfinum
2. února 2019
Sobota 20:00
KYLE DIXON & MICHAEL STEIN perform STRANGER THINGS
Forum Karlín
2. února 2019
Sobota 21:30
KEBU: THE MASTER OF SYNTHS
Forum Karlín
3. února 2019
Neděle 19:00
LEGENDS: RIDLEY SCOTT
Forum Karlín
4. února 2019
Pondělí 19:00
REMEMBER THEM (pro UNICEF ČR)
Palác Žofín
11. března 2019
Pondělí 19:00
MATRIX LIVE – Film in Concert
Kongresové centrum Praha
5. května 2019
Neděle 15:00
JOE HISAISHI SYMPHONIC CONCERT
Kongresové centrum Praha
5. května 2019
Neděle 20:00
JOE HISAISHI SYMPHONIC CONCERT
Kongresové centrum Praha