Zahájení festivalu se Star Wars cosplayery

Skvělá zpráva pro fanoušky Star Wars! Zahajovací koncert festivalu Film Music Prague 2019 zpestří členové Rebel Legion – Lion Base, Alpine Base a German Base Yavin, kteří přijdou ve svých dokonalých Star Wars kostýmech. Svět Star Wars má s programem koncertu Stars of Hollywood: John Powell totiž společnou věc. A to českou koncertní premiéru suity z filmu Solo: Star Wars Story. V pátek 1. února zazní v Dvořákově síni pražského Rudolfina úchvatná suita skladatele Johna Powella, který je zároveň hostem festivalu!

John Powell osobně uvede v rámci večera průřez svojí filmovou tvorbou. Nebudou chybět ukázky z animáků Jak vycvičit draka 1-3, Doba ledová 2: Obleva, Ferdinand nebo Slepičí úlet. V programu jsou také Mr. & Mrs. Smith, Agent bez minulosti, X-men: Poslední vzdor nebo Pan. Celou řadu skladeb uvádíme v české premiéře. Vstupenky jsou stále k dostání zde.

Ubytování s festivalovou slevou

Užijte si jako účastníci festivalu pohodlí v 5* Le Palais Art Hotelu s festivalovou slevou (adresa: U Zvonařky 1, Praha 2)! Stačí zadat kód FMP2019. Hotel se nachází v klidné části širšího centra Prahy!

Le Palais Art Hotel Prague, sídlící v budově postavené v roce 1841, patří k architektonickým skvostům slohu Belle Époque. Ozdobné štuky a nádherné nástěnné malby vytváří nezapomenutelný dojem. Okouzlující atmosféra pokojů a apartmánů vás překvapí vznešeným stylem a historickou elegancí.

Hotel si zakládá na osobním přístupu ke všem hostům v každém detailu. Elegantní, ale přesto uvolněnou atmosféru skvěle doplňují umělecká díla vystavená ve veřejných prostorách v celém hotelu. Podrobnosti zde.

FMP2019 chystá světové koncertní premiéry

Jedním z cílů festivalu Film Music Prague je uvádět premiéry, ať už české nebo i ty světové. A v případě chystaného 8. ročníku tuto tradici neporušíme. Koncert LEGENDS: RIDLEY SCOTT (3.2.2019) přinese světovou premiéru hudby skladatele Harryho Gregsona-Williamse, který právě teď pracuje na suitě z filmu Exodus: Bohové a královéPražské publikum dostane unikátní příležitost slyšet pompézní skladbu pro velký symfonický orchestr a sbor. Při ní zazní také orientální nástroje, jako je třeba flétna ney. Je na co se těšit!

Poprvé v Česku uvedeme chorál z historického dramatu Království nebeské, ve kterém se blýskne smíšený sbor Vox Pragae. Jedinečným zážitkem bude také hudební exkurze do science fiction Marťan, který bude zase kombinací symfonické hudby s elektronickými efekty. Oba tyto soundtracky jsou dílem Harryho Gregson-Williamse, který bude (nejen) hostem festivalu. Koncert LEGENDS: RIDLEY SCOTT si nejde nechat ujít.

V neposlední řadě připravujeme velkou poctu filmu Vetřelec, který příští rok oslaví 40. výročí od premiéry. Suita z tohoto kultovního hororu nemůže v poctě Ridleymu Scottovi chybět. Pokud ještě nemáte vstupenky, pořídíte je zde.

Fenomenální Kebu zahraje v Praze

Skvělé zprávy pro fanoušky elektronické hudby! Finský umělec Kebu je dalším hostem festivalu Film Music Prague 2019. Jeho vystoupení naváže na koncert Kyle Dixon & Michael Stein perform Stranger Things v sobotu 2. února ve Foru Karlín. Fanoušci tak za cenu jedné vstupenky dostanou dvojitou porci zábavy. Kebu vytvořil celou řadu skvělých cover verzí slavných tracků od Giorgio Morodera nebo Vangelise. Produkuje ale i svoji vlastní hudbu. Je mistrem hry na analogové syntezátory. Dvouhodinová show slibuje osvědčené i zcela nové tracky. Neváhejte! Vstupenky jsou už v prodeji zde.

Festival zahájil spolupráci s UNICEF ČR

Film Music Prague Festival se rozhodl uvést charitativní koncert s názvem Remember Them, který podpoří UNICEF Česká republika. Tato akce bude v pondělí 4. února 2019 v Paláci Žofín jako závěrečné gala. Tým festivalu chce akcí podpořit vzdělávací programy této organizace. Věříme totiž, že děti jsou naše budoucnost a že v řadě zemí je problém udržet vzdělávací systém pro všechny děti, ať už jsou na vině války, přírodní katastrofy nebo jiné sociální problémy. Vzdělání je nejcennější dar.

Chystaný charitativní koncert nabídne evropskou premiéru skladby Song For World Peace, jejímž autorem je držitel několika Oscarů John Williams. John exkluzivně poskytl partitury pro tento koncert a je nadšený myšlenkou zařadit skladbu do programu právě tohoto koncertu. Rozhodli jsme se také uvést nádherný klavírní koncert Ruin & Memory od dalšího oscarového skladatele – Howarda Shorea. Jeho hudbu znáte například z filmové ságy Pán prstenů. A do programu jsme zařadili také monumentální oratorium A Prussian Requiem od hosta nadcházejícího 8. ročníku festivalu John Powella, který se koncertu osobně zúčastní.

Jsme nadšení z účasti skvělých sólistů, jakými jsou ukrajinská klavíristka Valentina Lisitsa, tenor Petr Nekoranec (zpívající v Metropolitní opeře v New Yorku) a baryton Boris Prýgl (sólista opery v Mnichově). Vystoupí pod vedením dirigenta Christiana Schumanna, které povede Filharmonii Hradec Králové a Kühnův smíšený sbor. Vstupenky jsou ke koupi zde.

 

Hudba seriálu Stranger Things naživo v Praze

S velkou radostí oznamujeme, že skladatelé Kyle Dixon a Michael Stein z kapely S U R V I V E vystoupí v rámci festivalu Film Music Prague 2019. Máte jedinečnou šanci slyšet naživo jejich soundtrack ze seriálu STRANGER THINGS. Koncert bude 2. února 2019 ve Foru Karlín. Soundtrack seriálu Stranger Things se stal celosvětovým popkulturním fenoménem. Kyle Dixon a Michael Stein za svoji práci získali prestižní cenu Emmy a nominaci na Grammy. Nenechte si ujít jejich koncert. Víc informací a vstupenky najdete zde.

Harry Gregson-Williams hostem koncertní pocty režisérovi Ridleymu Scottovi

S radostí přinášíme informaci, že britský skladatel Harry Gregson-Williams bude hostem 8. ročníku festivalu Film Music Prague. Osobně uvede hudbu, kterou napsal pro filmy legendárního režiséra Ridleyho Scotta. Uslyšíte ukázky ze snímků jako Království nebeské, Marťan, Prometheus nebo Exodus: Bohové a králové. Koncert s názvem LEGENDS: RIDLEY SCOTT se uskuteční v neděli 3. února 2019 ve Foru Karlín v Praze. Na programu jsou také skladby z filmů Vetřelec, 1492: Dobytí ráje, Thelma a Louise, Hannibal nebo Gladiator. Víc informací najdete v sekci program zde.

Datum 8. ročníku festivalu zveřejněno

Uložte si do svých diářů! Od 1. do 4. února 2019 se uskuteční 8. ročník festivalu Film Music Prague, který nabídne opět skvělé koncerty filmové hudby, panelové diskuze s hosty, workshopy a mnohem víc. Hostem bude mimo jiné skladatel John Powell, který je autorem soundtracků k filmům Solo: Star Wars Story, X-men: Poslední vzdor, Jak vycvičit draka, Mr. & Mr. Smith  nebo Agent bez minulosti. Powellova hudba zazní v nádherné Dvořákově síni Rudolfina v Praze. A to v pátek 1. února. Vstupenky na tento koncert jsou už v prodeji zde.

Další hosty a detaily programu oznámíme brzy. Máte se na co těšit!

Další ročník za námi. Děkujeme!

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům letošního festivalu Film Music Prague. Program byl opravdu rozsáhlý a hlavně díky vám měl skvělou atmosféru. Kromě koncertů jste měli možnost navštívit doprovodný program, který zahrnul diskuze a workshopy umístěné ve Festivalovém centru v Kaiserštejnském paláci. Vůbec poprvé jsme připravili takový program. Pro vaši informaci, koncerty a doprovodný program ve Foru Karlín, Rudolfinu a Festivalovém centru navštívilo přes 6000 lidí. Uvedli jsme více než 400 minut krásné filmové hudby. Najali jsme 640 profesionálních hudebníků a knečně, přivítali jsme 14 zahraničních hostů. To vše by nebylo možné bez vaší podpory a bez podpory partnerů. Ještě jednou děkujeme!

Praha převzala záštitu

Hlavní město Praha a jeho primátorka Adriana Krnáčová převzaly záštitu nad 7. ročníkem festivalu Film Music Prague. Organizační tým přehlídky děkuje za tuto podporu magistrátu. „Rádi přispíváme k pestrosti kulturního života v Praze. Máme za cíl přinášet do české metropole unikátní projekty. Ne jinak je tomu letos. Uvedeme například světovou premiéru symfonického koncertu Clinta Mansella,“ řekl umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev. Koncert Clint Mansell Symphonic bude v sobotu 21. dubna ve Foru Karlín. Nabídne skladby z filmů jako Fontána, Requiem za sen, Moon, Černá labuť nebo S láskou Vincent.

Lidé budou mít také možnost potkat se s některými hosty festivalu. Účast přislíbili kromě Clinta Mansella také skladatelé Benjamin Wallfisch (Dunkerk), Ilan Eshkeri (Hvězdný prach), Carly Paradis (spolupracovnice Clinta Mansella). Ve Festivalovém centru v Kaiserštejnském paláci bude doprovodný program, včetně panelových diskuzí. Sledujte sekci Program.